top of page

CO SE DÁ INTELIGENTNĚ ŘÍDIT

Jaké částí domu se dají řídit inteligentně?

Inteligentní dům se stará o vše
Bezpečí v inteligentní domě
Zabezpečení, ochrana osob a majetku

Chytrý dům je současně bezpečný dům. Stará se o vaše bezpečí a chrání váš majetek. Vstupní dveře se doplní číselnou klávesnicí s kamerou a čtečkou otisků prstů. Autorizované osoby mohou pohodlně vcházet, hosty pustíte z libovolného ovladače v domě, řemeslník dostane od vás jednorázový kód.

Všechny okna a dveře osadíme čidly otevření a rozbití, místnosti pohybovými PIR senzory, takže do zastřeženého domu se nezvaný host nedostane. Naopak vás dům upozorní, pokud byste jej chtěli zastřežit s otevřeným oknem v přízemí.

Poplach je možné spustit jako hlasitý alarm, nebo tichý alarm do mobilu a na pult centrální ochrany.

Protipožární čidla včas rozeznají hrozící nebezpečí a spustí varování. Dům vám umožní bezpečný únik a zavolá pomoc.

Inteligentní dům zajistí tepelný komfort
Tepelný komfort a vždy čerstvý vzduch

Inteligentní dům dokáže udržet nastavenou teplotu, dělá to s maximální efektivitou a minimálními náklady. Vždy správně zkombinuje všechny zdroje tepla, aby se splnily vaše požadavky a přitom se zbytečně neplýtvalo. Plynový kotel, tepelné čerpadlo, solární ohřev, elektrické těleso ve vzduchotechnice nebo topení klimatizační jednotkou se použije podle potřeby.

Pro stále čerstvý vzduch pracuje vzduchotechnika se rekuperací tepla. Není problém intenzivně větrat v zimně. Čidla vydýchaného vzduchu samy určí, že je třeba přidat výkon.

Aby se dům v létě nepřehříval, inteligentní řízení domu umí ovládat stínící rolety a klimatizační jednotky, takže zabrání nekomfortní teplotě a vlhkosti. Topení, větrání a chlazení zle účinně blokovat, pokud je otevřené okno. 

Inteligentní dům zajistí příjemné osvětlení
Příjemné osvětlení

Inteligentní řízení domu umí ovládat všechny světla podle aktuální potřeby. Není třeba svítit vždy na plný výkon. Čidlo osvitu před oknem a čidlo intenzity světla v místnosti společně určí, na kolik je třeba přisvítit, aby bylo světla dost.

Denní a osobní režimy se budou řídit vašimi přáními. Jasné světlo na práci, decentní světlo pro relaxaci a mírné osvětlení v noci, pokud vyjdete na chodbu. Follow-me světlo bude svítit jen tam, kde se nacházíte.

Chytré řízení světel umožňuje další funkce, třeba simulaci vaší přítomnosti, když odjedete na dovolenou. Dům bude svítit stejně, jako když jste doma. Nebo funkce tichého zvonku, kdy vás světlo upozorní na příchozí osobu, nebo zvonící telefon.
Spolupráce světel a stínící techniky dokáže udržet konstantní světlo 24 hodin denně.

Inteligentní dům umožní dokonalou kontrolu nad elektronikou
Elektronika pod kontrolou

Chytrý dům dokáže řídit všechny elektrické okruhy. Není problém na dálku vypnout celý dům, kromě ledničky a mrazáku.

Náročnější spotřebiče, jako pračka, myčka nebo sušička se mohou automaticky spouštět v době levného tarifu, nebo když vám vyrábí elektřinu fotovoltaický panel.

Můžete si monitorovat, který okruh má větší spotřebu a třeba vyměnit zařízení za úspornější.

Nepoužívaná technika se skutečně vypne, místo režimu Stand-By.

Inteligentní dům kontroluje vodu
Vodní svět

Už žádné obavy, jestli je správně zavřená voda. Díky dálkové kontrole se podíváte a případně vodu zastavíte. 

Oběhová čerpadla pro teplou vodu můžete spouštět podle skutečné potřeby, ne jen podle časovače. Díky detekci přítomnosti a pohybu osob. Třeba v noci, když se blížíte ke koupelně, už na vás bude čekat teplá voda.

Automatická závlaha zahrady se spustí, když je skutečně sucho, ale ne před deštěm. Chytrý dům umí pracovat s předpovědí počasí.

Záplavová čidla a detekce úniku vody vám ušetří starosti i peníze.

Inteligentní dům spolupracuje s multimédii
Spolupráce s multimédii

Inteligentní dům ovládá i všechny multimédia a využívá je pro vaše informování. Důležitá upozornění a informace se zobrazí v televizi a zazní ze všech reproduktorů.

Vstávejte se svojí oblíbenou hudbou nebo rozhlasovou stanicí. Hudební budík pro každého dle vlastního vkusu.

Domovní zvonek a upozornění na telefon zazní tam, kde se zrovna nacházíte.

Pro odrazení nezvané návštěvy dům simuluje vaši přítomnost pouštěním hudby a TV při vaší nepřítomnosti.
Jedním stiskem tlačítka ovladače pohasnou světla, zastíní okna a spustí televize, přehrávač a zesilovač pro váš nerušený zážitek.

bottom of page