top of page

KDE MÁ SMYSL INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ

Jaké druhy budov a objektů lze inteligentně řídit?

Rodinný dům - vila s inteligentním řízením
Inteligentní bydlení pro rodinné domy
Rodinné domy, vily, residence

Pro rodinné domy nabízí inteligentní bydlení možnost kompletního řízení a zabezpečení domu pro maximální komfort a bezpečí s rozumnými náklady.
 

Váš dům bude skutečně inteligentní a bude se vám přizpůsobovat. Cokoliv na elektřinu bude možné na dálku zapnout, vypnout a kontrolovat.
 

Veškeré systémy vašeho domu bude možné samočinně řídit a regulovat, aby vždy splnily vaše nároky na pohodlí, na váš rytmus a na vaše zvyky. Inteligentní řízení domu vás nadchne.

Inteligentní bydlení pro bytové domy
Bytové domy a komplexy

V bytových domech dokážeme díky systému inteligentní budovy efektivně využívat lokální  a centrální zdroje energií, jako jsou ústřední kotelny, tepelné čerpadlo, kogenerační jednotky, solární a fotovoltaické panely.
 

Díky sdílení nákladů mezi všemi jednotkami můžete snáze dosáhnout na sofistikované řešení. Chytré bydlení pro každý byt díky inteligentnímu řízení domu.
 

Chytrý dům se dokáže chránit před nadměrným plýtváním a dokáže povzbudit obyvatele k ekonomickému a ekologickému chování.
 

Součástí inteligentního domu může být zabezpečení a kontrola oprávnění ke vstupu a pohybu.

Inteligentní řízení kancelářských budov
Kancelářské budovy, komerční objekty

V prostorách s vysokým pohybem osob je velkým problémem náklad na udržení komfortní teploty. Díky inteligentní budově lze najít efektivní řešení pro ekonomický provoz.
 

Řízení vytápění, ventilace a chlazení, nebo osvětlení a zastínění může současně vyhovovat lidem uvnitř objektu i jeho provozovateli. Chytré domy pracují efektivně a úsporně.
 

Zabezpečení a střežení jednotlivých prostor a zón pomocí kontaktních, bezkontaktních a biometrických senzorů, ošetřené havarijní a nouzové stavy, to vše může být součástí inteligentní budovy.

Obývací pokoj s inteligentní řízením
Inteligentní bydlení v soukromém bytě
Soukromé byty

V bytových jednotkách jsou možnosti inteligentního řízení omezené, ale nejsou nemožné. Záleží na dispozicích bytu a jeho vybavenosti. Určitě lze vždy řídit elektrotechniku, osvětlení a zastínění předokenními roletami.


Je-li možnost klimatizace, je určitě dobré ji synergicky propojit s vytápěním a větráním.

Radiátory a další topné zdroje můžeme řídit pomocí elektroventilů a prostorových teplotních čidel. Chytré bydlení přináší výhody i v bytech.
 

Inteligentní bydlení v rekreačních chatách a chalupách
Chaty a chalupy, rekreační objekty

Na chaty a chalupy se jezdíme rekreovat, utíkáme od ruchu města přetechnizované společnosti. Což ale neznamená, že tu není místo pro inteligentní řízení, jen jej přizpůsobíme charakteru stavby a potřebám uživatele.
 

Určitě oceníte zabezpečení a dálkový dohled. Pohlídáme havarijní stavy - požár, vytopení, rozbití okna atp.
 

Díky funkci dálková příprava můžeme oživit chatu z domu třeba dva dny před odjezdem. Inteligentní systém zařídí temperování, nahřátí teplé vody, vyvětrá, připraví ledničku.
 

Aby se vám dobře a klidně spalo, inteligentní chata se postará o bezpečnost pro krby a kamna. Požární čidla a čidla oxidu uhelnatého (CO) spustí včas alarm,  hašení topeniště, záložní zdroje elektřiny pro bezpečné topení s vodním výměníkem

Inteligentní řízení hotelů
Hotely, penziony, restaurace

V hotelech a dalších ubytovacích zařízeních lze dosáhnout úspor nákladů díky efektivnímu řízení a regulování vytápění, ventilace a klimatizace.


Dále je možné účinně bránit nadměrnému plýtvání, ať už blokováním topení a klimatizace při otevřeném okně, nebo omezením doby puštěné vody na rozumnou míru.


Samozřejmě se nabízí péče o pohodlí hostů inteligentním osvětlením, multimediální sítí nebo bezkontaktním otevírání dveří.

bottom of page