top of page

KDY ZAČÍT PLÁNOVAT INTELIGENTNÍ BYDLENÍ

V jaké fázi stavebního projektu zvolit inteligenci?

Při zadání stavebního projektu

Nejlepší čas pro plánování inteligentního bydlení.
 

Dokud se teprve připravují stavební plány, je snadné zakomponovat do projektu všechny požadované části inteligentního domu. Můžeme připravit projekty topení, vzduchotechniky a klimatizace, naplánovat umístění zázemí, připravit trasy pro elektroinstalace, aniž by nás projekt omezoval.


Můžeme snadno naplánovat celou komplexní logiku řízení, aby vás dům byl skutečně chytrým.
 

Během rekonstrukce

Při rekonstrukci záleží na tom, co vše se může měnit. Důležitý je prostor pro budoucí instalace, aby byla kam dát vzduchotechnika, pokud ji chceme realizovat.


S elektroinstalací nebývá problém, většinou se stejně přestavují nebo omlazují stěny a jejich povrch. Zabudování nových silových a datových vodičů bude snadné.


Osazení stínících předokenních rolet je už maličkost, stejně jako propojení osvětlovací, stínící a tepelně regulační techniky do jednoho celku.

V novostavbě či během užívání

V hotovém domě při jeho užívání jsou možnosti omezené na akceptovatelné stavební zásahy. Mnoho systému je naštěstí možné řídit bezdrátově, nicméně nutnost přivést k nim napájení zůstává.


Lze osadit konvenční svítidla inteligentními žárovkami, mohou se vyměnit radiátorové ventily za digitální. Pokud je možné zhotovit stropní podhledy, dá se do nich zabudovat vzduchotechnika.


Mohlo by se to přirovnat k důkladnějšímu malování. Odjedete na týdenní dovolenou a vrátíte se do inteligentního domova.

bottom of page